Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu

Adres
Atatürk Caddesi No.366/1A, Alsancak,35220/İzmir

Telefon
+90232 4643160-1/+90232 4633393

Faks
+90 (232) 463 33 93 

E mail
grgencon.smy@mfa.gr

Web
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-general-in-izmir/

Acil durum hattı

+90 232 464 31 60 

(!) Saat 09:00-16:00 arası telefonla Yunanistan İzmir Başkonsolosluğuna bağlanabilir veya grgencon.smy@mfa.gr adresine mail atabilirsiniz.  

(!) Konsolosluk işlemlerinize dair sorularınızı 09:30 ile 14:30 saatleri arasında, 00 90 232 464 31 60 ve 464 31 61 nolu telefonlardan bizimle irtibat kurabilir veya grgencon.smy@mfa.gr adresinden e-mail gönderebilirsiniz.

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu hafta içi her gün 09.00 - 13.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. 

Yunanistan İzmir Konsolosluğu Yetki Alanı


Batı ve güneybatı Türkiye’nin aşağıdaki illeri İzmir Konsolosluğunun yetki alanı dâhilindedir. 
Afyon, Antalya, Aydın, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla, Uşak, Balıkesir.

Yunanistan Başkonsolosluğu İzmir Vize İşlemleri


Kısa süreli vize işlemleri “Schengen vizesi” kategorisi dahilinde değerlendirilirken, daha uzun süreli kalışlar için “ulusal vize” kategorisinde değerlendirilmektedir. Schengen vize başvurularında kolaylık sağlamak amacıyla Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu vize başvurularının ve biyometrik verilen teslim alınması görevini özel vize başvuru merkezlerine devretmiştir. Pasapor sahipleri randevu alarak direkt olarak başkonsolosluğa da vize müracaatında bulunabilirler. Yunanistan Başkonsolosluğu vize başvuru kabul saatleri, 09:30’dan 14:30’a kadar devam etmektedir. Pasaport teslim saatleri 14:30’dan 15:30’a kadardır. 

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu, vize başvuru formunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Yunanistan vize başvuru formu Yunanistan’ın diplomatik otorotileri tarafından hazırlanan resmi bir belgedir. Gerçeği yansıtan beyanlarla, eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.  Yunanistan vize başvuru formu Türkiye'deki Yunan diplomatik otoriteleri tarafından detaylı incelenen resmi bir belgedir. Yunanistan vize başvuru formunu eksiksiz şekilde ve gerçeği yansıtan, kişisel bilgilerinizle doldurmalısınız. 

Schengen Vize Formu için tıklayın.

Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu, Konsolosluk İşlemleri


Yunanistan İzmir Başkonsolosluğu vize işlemlerinin yanı sıra vekaletname, pasaport, apostille, evlenme işlemleri, taşınma belgesi, daimi ikamet eden kişi için askere alımı hakkındaki belge, Türkiye’deki SGK’da kullanılmak üzere Yunan sigorta kurumunda sigortalı olduğunu gösterir belge, daimi yurt dışı ikamet belgesi, vergilendirme ikematgahı tasdiknamesi gibi konsolosluk işlemlerini yürütmektedir. 

Yunanistan İzmir Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri 2018

Yunanistan İzmir Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezinin resmi tatil günleri ile İstanbul, Ankara ve Edirne’deki yetkili başvuru merkezlerinin 2018 yılında tatil olduğu günler aynı değildir. Aşağıdaki günler İzmir Yunanistan Konsolosluğunun tatil olduğu günleri ifade etmektedir. 
İşçi Bayramı
Gençlik ve Spor Bayramı
Ramazan
Ramazan
Zafer Bayramı
Kurban Bayramı Arefesi
Kurban Bayramı
Kurban Bayramı

Yunanistan İzmir Konsolosluğu Ulaşım
 

Yunanistan Vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sorun.

Müşteri temsilcilerimiz sizlere en iyi hizmeti verecektir.

Tüm hakları saklıdır.