Yunanistan Seyahat Sağlık Sigortası

yunanistan vizesi için seyahat sağlık sigortası

Yunanistan için seyahat sağlık sigortası vize başvurularınızda standart olarak talep edilen belgelerden biridir. Tüm Schengen alanında 15 güne kadar geçerliliği bulunan seyahat sağlık sigortasını sizin adınıza hizmet bedelimiz dâhilinde temin etmekteyiz. Seyahat sağlık sigortasının 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir.  Seyahat sağlık sigortası yalnızca acil tıbbi müdahale gerektiren durumlar için geçerlidir.  Çok girişli vize başvurusunda bulunacaksanız sağlık sigortanız seyahatinizin ilk dönemini kapsayacaktır. Yunanistan’a gerçekleştireceğiniz daha sonraki seyahatlerinizde de seyahat sigortasını yaptırmış olmanız gerekmektedir. Ülke giriş kapılarında pasaport kontrol görevlileri tarafından seyahat sağlık sigortasına sahip olup olmadığınız sorulabilir. Schengen ülkeleri vize başvuruları için zorunlu seyahat sigortası tüm konaklama süresini kapsamalıdır. 

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Yunanistan vizesi sağlık sigortası, vize başvuruları ile beraber zorunlu olarak talep edilmektedir.Seyahat sağlık sigortası çok acil müdahale gerektiren durumlarda geçerlidir.  5 Nisan 2010 tarihinde yürürlüğe giren “Avrupa Parlamentosu ve Konseyinin 13 Temmuz 2009 tarihli (EC) No 810/2009 Yönetmeliği’nde, Schengen vizesine başvuranların, Schengen bölgesine üye ülkelerin sınırlarında konakladıkları sırada “sağlık nedenleriyle ülkeye geri dönüş, acil tıbbi müdahale ve/veya acil hastane tedavisi veya ölümle doğabilecek tüm masrafları karşılayacak yeterli ve geçerli seyahat sağlık sigortasına sahip olduklarını” kanıtlamaları gerekmektedir. 
Schengen sağlık sigortası başvuru sahibinin planladığı tüm konaklama süresini ve transit süresini kapsamalıdır. Sigorta minimum 30.000 Euro’yu kapsamalıdır.
Schengen seyahat sağlık sigortası tüm Schengen bölgesi için geçerli olmalıdır.

Seyahat sağlık sigortası, kişinin gezisi sırasında ağır yaralanma ve ölüm gibi ani beklenmedik bir durumda doğacak masrafların karşılanması ile ilişkilidir. Seyahat sağlık sigortası özellikle yaşlılar, önceden tespit edilmiş sağlık sorunları olanlar için başta olmak üzere Schengen ülkelerine seyahat edecek herkes için zorunludur. Çok girişli vize talebinde bulunacaksanız seyahat sağlık sigortanızın seyahatinizin ilk dönemini kapsaması gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortasında talep edilen gün sayısı arttıkça sağlık sigortası ücreti de buna bağlı olarak değişiklik gösterecektir.  

Schengen bölgesinde çalışma amacıyla bulunacak kişilerin iş sözleşmeleri kapsamına dahil olabilir. Ancak bu uygulamaya kısıtlamalar getirilmektedir.  

Yunanistan’a arabayla seyahat edecekseniz; öngörülemeyen bir araba kazalarında tüm tıbbi müdahale masraflarını ve aynı zamanda arabadaki değerli eşyalarınızı da kapsayan birleştirilmiş bir Yunanistan seyahati sağlık sigortası yaptırmanız tavsiye edilir. 

Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan*, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Hırvatistan*, Güney Kıbrıs*, İzlanda, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Litvanya, Lihtenştayn, Letonya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Monako*, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya*, Slovakya, Slovenya, San Marino*, Yunanistan, Vatikan*.
*ile işaretli ülkeler Schengen sahasına dahil olmayan ancak Schengen vizesinin geçerli olduğu ülkelerdir. 


Schengen Seyahat Sağlık Sigortası Hangi Durumları Kapsar?
Kişinin Schengen seyahati sırasında acil sağlık durumu (kaza veya hastalık)
Kaza durumunda ölüm yaşanmışsa, cenazenin ülkeye aktarılması
Acil tahliye
Gezinin iptal olması (tur şirketi ile seyahat ediliyorsa)
Kayıp, çalınmış bagaj

Schengen Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Schengen sağlık sigortası acil müdahale gerektirmeyen hiçbir tedavi masrafını karşılamamaktadır.  
  • Her sigorta şirketinin poliçe kapsamı farklıdır.  Başvuru sahibinin özel olarak talep ettiği sigorta poliçelerine ilave masraflar da eklenir. 
  • Pasaport sahibi zararı asgariye indirmek için tüm makul tedbirleri almalıdır. Kaza durumunda mevcut durumunu şirkete en kısa zamanda bildirmelidir. Sigortalı olayı doğrular orijinal belge ve makbuzları sigorta şirketine ibraz etmekle sorumludur. 
  • Gerekli tüm belgeler (hastane raporu, reçeteler, medikal tetkik raporları, makbuzlar, faturalar v.b.) sigorta sahibi tarafından temin edilmelidir.
  • Yunanistan Schengen bölgesine seyahat edeceklerin meşru bir seyahat acentesinden, ilk dönemde geçirilmesi planlanan günlerin tamamını kapsayan Yunanistan sağlık sigortası temin etmeleri gerekmektedir. Sigortanın temin edileceği şirketin ruhsatlı olduğundan emin olunmalıdır. 

 

Yunanistan Vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sorun.

Müşteri temsilcilerimiz sizlere en iyi hizmeti verecektir.

Tüm hakları saklıdır.