Edirne Yunanistan Konsolosluğu

Yunanistan hükümeti tarafından görevlendirilmiş olan bir diğer temsilcilik de Yunanistan Edirne Konsolosluğudur. Sınır kentindeki diplomatik ilişkilerin köprüsü olma vazifesini üstlenen konsolosluk, Edirne’nin merkez ilçesinde şükrüpaşa mahallesine konumlanmış durumdadır.

Konsolosluk görevi 2017 yılından itibaren Sotiria THEOCHARIDI tarafından yürütülür. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde ikamet eden kişilerin Yunanistan vize başvuruları Edirne konsolosluğu tarafından değerlendirilir ve karara bağlanır. 

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Vize Başvurusu

Diğer konsolosluklardan farklı olarak bireysel başvuru da kabul eden konsolosluk, randevu sistemi ile başvuru kabul etmekte. Son derece yoğun bir randevu talebi nedeniyle genellikle doğrudan başvurular için 2-3 ay sonrasına gün verilebilmekte. Bu süreyi beklemek istemeyen yolcular ise başvuru merkezleri vasıtasıyla 2-5 gün arasında bir tarih için randevu alabilmeleri mümkün. Randevu alma işlemi danışmanlık hizmetimizin standart bir parçasıdır ve tüm yolcularımıza ek ücret alınmadan sunulur. Vize başvuru ücretleri ve Vize Randevusu sayfalarımızı inceleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Eksik evrak ya da benzeri yavaşlatıcı etkenler söz konusu olmadığında Yunanistan Edirne Konsolosluğu, gerçekleştirilen başvuruları genellikle 2-3 iş günüde sonuçlandırmaktadır. Bu süre, Edirne konsolosluğunu en hızlı Schengen vizesi veren kurumlardan birisi yapmakta.

Euroasia Global Visa Services olarak kurumumuz, Edirne Yunanistan Konsolosluğu’na akredite bir kurumdur ve sizler adına tüm süreçler tarafımızca tamamlanabilir. 

Yunanistan Edirne Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Şükrüpaşa Mah. Sok. 123, No: 2 Edirne
Telefon: 0284 235 58 04
Faks: 0284 235 58 08
E-Posta: grcon.adr@mfa.gr
Web Sitesi: http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-in-edirne/

Konsolosluğun çalışma saatleri hafta içi her gün 09.00-13.00 saatleri arasındadır. 13.00’den sonra acil durumlar dışında herhangi bir başvuru kabul etmeyen konsolosluğun görevde olmayacağı resmi tatil günlerini inceleyebilirsiniz.

Konsolosluk Faaliyetleri

Edirne Yunanistan Konsolosluğu vize başvurularını değerlendirmenin ve diplomatik süreçleri desteklemenin yanı sıra, Yunan vatandaşlarının ihtiyaç duyduklarını bazı hizmet ve belgelerde destek sunar. Bunları özetlemek gerekirse;

 • Apostil İşlemleri
 • Pasaport İşlemleri
 • Doğum ve Ölüm İşlemleri
 • Cenaze Nakil İşlemleri
 • Vekalet İşlemleri
 • Evlilik İşlemleri
 • Vergilendirme ikametgahi Tasdiknamesi
 • Mesul Beyanname
 • “Aynıyet” Belgesi
 • Daimi Yurtiçi İkamet Belgesi
 • Taşınma Belgesi

Gibi konularda desteğe ihtiyaç duyan Yunan vatandaşları Yunanistan Edirne Konsolosluğundan destek talep edebilirler.

Edirne, Kırklareli ya da Tekirdağ’da ikamet eden yolcularımız kendilerine en yakın şubemizden destek alarak vize süreçlerini tamamlayabilir, sorunsuz ve zahmetsiz bir şekilde Schengen vizelerini edinebilirler.

Yunanistan Vize Başvurusu

Yunanistan Vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sorun.

Müşteri temsilcilerimiz sizlere en iyi hizmeti verecektir.

Tüm hakları saklıdır.