Yunanistan Konsolosluğu Edirne

Adres
Şükrüpaşa Mah. 123 Sok. No:2 Edirne

Telefon
+90284 2355804/ +90284 2355808

Faks
+90 (284) 235 58 08

E mail
grcon.adr@mfa.gr

Web
http://www.mfa.gr/turkey/tr/consulate-in-edirne/

Konsolos
Mrs. Sotiria Theocharidi

Edirne Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Konsolosluğumuzun vize başvuru kabul saatleri Pazartesi – Salı - Çarşamba - Perşembe - Cuma: günleri 09.00 – 13.00 saatleri arasındadır.

Vize başvuruları randevu ile yapılmaktadır. Randevu için lütfen saat 09.30 – 12.30 arası. 0284.235 58 04 numaralı telefonumuzu arayınız.

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Yetki Alanı
Edirne Kosnolosluğunun yetki alanı; Edirne (Adrianoupolis), Kırklareli (Saranda Ekklisies), Tekirdağ (Raidestos)’ı kapsamaktadır. 

Yunanistan Edirne Konsolosluğu Vize Başvurusu

Yunanistan Edirne Konsolosluğu, Schengen vize başvuru formununu ve temsili dilekçe örneklerini aşağıdaki linkten  PDF formatında indirebilirsiniz. Yunanistan Schengen vize başvuru formu Türkiye'deki Yunan Konsoloslukları tarafından detaylı incelenen resmi bir evraktır. Yunanistan vize başvuru formunu eksiksiz şekilde ve gerçeği yansıtan, kişisel bilgilerinizle doldurmalısınız. 

Yunanistan Schengen Vize Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Edirne Yunanistan Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri
2018 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Yunanistan’ın aşağıdaki dini ve milli resmi tatil günlerinde Yunanistan Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezi hizmet vermeyecektir.  2018 yılı resmi tatil günleri Türkiye'deki Yunan diplomatik otoriteleri tarafından henüz yayınlanmamıştır. Aşağıda yer alan tatil günlerinin denk geldiği tarihlerde Yunanistan Edirne Konsolosluğu hizmet vermeyecektir. 

Yunan Dini Bayramı
Paskalya
İşçi Bayramı
Gençlik ve Spor Bayramı
Yunan Dini Bayramı
Ramazan
Ramazan
Yunan Dini Bayramı
Kurban Bayramı Tatili
Zafer Bayramı
Kurban Bayramı Arefesi
Kurban Bayramı
Noel

 

Yunanistan Konsolosluğu Edirne UlaşımTüm hakları saklıdır.