Yunanistan Erasmus Vizesi

Yunanistan’da Erasmus, Eğitim ve Araştırma gibi gerekçelerle 90 günden daha süreli konaklayacak bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Yunanistan Erasmus Vizesi almaları gerekir. Yeşil, giri ya da Siyah pasaport sahipleri ile vize almadan kısa süreli Erasmus projelerine dahil olabilirler. Eğitim ya da Araştırmanın süresin 90 günden fazla olması halinde başvurulacak vize D tipi, uzun dönem Erasmus vizesi olmalıdır. Diğer Schengen vizelerinde olduğu gibi Kısa dönemli Erasmus vizesi ile de herhangi bir işe girilemez ve çalışılamaz.

Yunanistan Erasmus Vizesi

Yunanistan Erasmus vizesine başvurunun ana koşullarından birisi, yolculuğun esas hedefinin Yunanistan olmasıdır. Birden fazla ülkeyi kapsayan bir süreç söz konusu ise, en fazla konaklamanın Yunanistan olması şartı aranır. Aksi durumda başvurunuzu Yunanistan temsilcilikleri kabul etmeyeceklerdir.

Erasmus vizesi başvuruları şahsen konsolosluğa değil, yetkilendirilmiş başvuru merkezlerine iletilir.  Yapılan vize başvurularını değerlendirme yetkisi görev bölge dağılımlarına göre Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu, İzmir Başkonsolosluğu ve Edirne Konsolosluğuna verilmiştir.

Yunanistan Kısa Süreli Erasmus Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Seyahat sonrası en az 3 ay süreye sahip, 2 adet boş sayfası bulunan Pasaport.
 • Kısa süreli Erasmus vize başvurusuna göre, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak dolduruluş Yunanistan Schengen Vize Başvuru Formu.
 • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği,
 • Üniversite ya da Araştırma merkezi tarafından gönderilen davet mektubunun aslı.
 • Türkiye Ulusal Ajansı yad a Tubitak tarafından verilmiş yazı.
 • Eğitim / Öğretim Sözleşmesi
 • Hibe Bilgisi
 • Uçak rezervasyonu ya da otobüs bileti.
 • Konaklama Belgesi(Öğrenci Yurdu belgesi/Kira Kontratı/Tapu Fotokopisi/Otel Rezervasyonu), arkadaş ya da akraba yanında kalınacaksa, durunu anlatan dilekçe ve ikamet sureti
 • Yolculuğun tamamını kapsayan seyahat sağlık sigortası
 • Başvuru sahibi, öğretim görevlisi ise:
  • Antetli kağıda yazılmış çalışma belgesi. Belgenin içeriğinde işverenin açık adresi, telefon numarası, başvuru sahibinin göreve başlama tarihi, görevi, izinli olduğu gün sayısı bulunmalı, imzalayan kişinin adı soyadı ve görevi belirtilmeli,
  • Son 3 ayın maaş bordrosu
 • Başvuru sahibi öğrenci ise: E-Devletten alınmış öğrenci belgesi
 • 18 yaşından küçük olunması halinde muvafakatname

Yukarıdaki belgelerin hazırlanması aşamasında uzmanlarımızdan destek ve rehberlik talep edebilirsiniz. Evrakların hazırlanmasının sonrasındaki adım olan randevu süreci hakkında bilgi edinmek için Yunanistan Vize Randevusu sayfamızı gözden geçirmenizi öneriyoruz. Daha fazla bilgi için size en yakın şubemiz ile iletişim kurabilir ya da 0212 963 22 95 numaralı telefondan merkez ofisimizi arayabilirsiniz.

Yunanistan Erasmus Vize Ücreti

Yunanistan’a eğitim amacıyla gidecek olan öğrenci ve öğretmenlerden konsolosluk harcı talep edilmeyeceği paylaşılmış olsa da zaman zaman bu durum değişebilmektedir. Bu nedenle vize ücretine konsolosluğun karar verdiği söylenebilir.

Konsolosluk harcı ile ilgili tutarla konaklama süresine göre farklılık gösterse de, başvuru merkezlerine ödenen 20 Euro’luk harç tutarı her koşulda geçerlidir.

Şirketimiz, Kısa süreli Erasmus vizesi için danışmanlık bedelini 30 Euro olarak belirlemiştir. Sunduğumuz hizmetleri ve diğer ücret detayları için Yunanistan Vize Ücreti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yunanistan Erasmus Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır

Kısa Dönem Erasmus vizelerinin sonuçlanma süreleri 4-15 iş günü arasında değişebilir. Ek belge istenmesi halinde bu süre daha da uzayacaktır. Konsoloslukların Resmi Tatil Günleri ve diğer etkenler düşünüldüğünde başvurunun en geç 1 ay öncesinden gerçekleştirilmiş olmasın tavsiye etmekteyiz.

Yunanistan Kısa Süreli Erasmus Vizesine başvurmak ve bilgi edinmek için 0212 963 22 95 numaralı telefonu arayabilir ya da şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yunanistan Erasmus Vizesi 

Yunanistan Vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sorun.

Müşteri temsilcilerimiz sizlere en iyi hizmeti verecektir.

Tüm hakları saklıdır.