Yunanistan Vize Başvuru Formu ve Dilekçe Örnekleri

yunanistan vize başvuru formuYunanistan vize başvuru formu ve dilekçe örnekleri web sayfamıza vize işlemlerinizde kolaylık sağlaması için eklenmiştir. 

Ülkeye turistik, ticari, ziyaret amacıyla seyahat edecek kişiler seyahat detaylarını içerir, Yunanistan Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesini ibraz etmelidirler. Vize talep dilekçesi başvuru sahibi tarafından şahsen yazılmalıdır. Vize talep dilekçesinde seyahat tarihleri ve seyahatin amacı açıkça belirtilmelidir. Başvuru sahibinin Yunanistan’dan sonra başka Schengen ülkelerine de geçiş planı varsa, dilekçe detaylı seyahat planını içermelidir. Dilekçede başvuru sahibinin seyahat masraflarını nasıl karşılayacağı bilgisi de yer almalıdır. Vize başvuru dilekçesi ile beyan edilen belgeler birbirleriyle tutarlılık arz etmelidir. Yunanistan’da aile ferdinin, akrabasının veya arkadaşına misafir olacak başvuru sahibi turistik vize kategorisinden başvuru yapmamalıdır. Schengen vize başvuru formu, vize başvuru dilekçesi ve iş yeri izin dilekçesine dair detaylı bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vize başvuru formu;  Yunanistan diplomatik otoriteleri tarafından başvuru sahibini tanıma amacıyla hazırlanmış resmi bir belgedir. Vize başvuru formunu web sayfamızdan PDF formatında indirerek doldurabilirsiniz. Vize formlarının başvuru sahibi tarafından şahsen doldurularak imzalanması gerekmektedir. Başvuru formunuzu doldururken iletişim halinde olduğunuz müşteri temsilcimizden destek alabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra sayfamızda bulunan gerekli evraklarla birlikte vize servisimize teslim edebilirsiniz. 
Vize başvuru formu ise eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurulmalı, vize işlemleriniz süresince aynı şekilde atılmış imzalarınızı kullanmaya özen göstermelisiniz. Yunanistan vizesi için gerekli evraklar eksiksiz ve doğru bir şekilde organize edilmelidir. Tamamlanamamış ve hatalı olan her evrak işlemlerinizin uzamasına ve/veya başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Yunanistan vize başvuru formunu Türkçe ve Yunanca olarak doldurabilirsiniz. 

İstanbul’dan yapılan başvurularda form online olarak da doldurulabilmektedir.  Yunanistan online başvuru formu doldurulduktan sonra sayfanın altında bulunan "formu gönder" butonuna tıklayarak çıktısını alınmalıdır. Ekran görüntüsü ile alınan çıktılar geçersiz sayılacaktır.Yunanistan online vize başvuru formu sürecinde dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir:
Formu doldurduktan sonra mutlaka formu gönder butonuna basmanız gerekmektedir. “Gönder” butonuna tıkladıktan sonra “başvurunuzun çıktısını almak için tıklayın” butonuna basarak yazıcıdan formun çıktısını almalısınız. Vize başvuru formu konusunda gerekli desteği iletişim halinde olduğunuz müşteri temsilcimiz sağlayacaktır. Sayfamızda yer alan bilgiler tüm başvuru sahiplerine faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.

(!) Yunanistan vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. (Boş)

Yunanistan vize başvuru formu örneğine buradan ulaşabilirsiniz. (Dolu) 

Doldurulmuş Yunanistan vize başvuru formu örneği başvuru sahiplerini bilgilendirmek amaçlı oluşturulmuştur. Resmi bir geçerliliği yoktur. Her başvuru sahibi kendi kişisel kriterlerine uygun bilgileri, eksiksiz olarak girmekle mesuldür. 

 

Vize başvuru süreçleri, vize ücretleri, kişisel kriterlerinize uygun olarak hazırlanmış detaylı evrak listesi ve daha fazlası için help@eagvs.com mail adresimizden veya iletişim hattımızdan destek alabilirsiniz. 
 

Yunanistan Konsolosluğu başvuru sahibinden ek evrak isteme hakkına sahiptir. Eksiksiz olarak hazırladıktan sonra isterseniz size en yakın ofisimizi ziyaret ederek evraklarınızı teslim edebilir veya  kargo ile ofisimize ulaştırabilirsiniz.  Evraklarınızı teslim alır almaz başvuru işlemlerinizi başlatmakta ve takibini yapmaktayız. Yunanistan Schengen üye ülkesi olduğu için biyometrik veri beyanı zorunludur. Randevu gün ve saatinizde başvuru merkezinde hazır bulunmanız gerekmektedir.  İstanbul’dan yapılan başvurularda randevu gününde işlem kolaylığı sağlamak adına  operasyon yetkilimiz size eşlik edecektir. Vize başvurunuz sonuçlandığında sizi bilgilendirmekte, pasaportunuzu ikamet adresinize göndermekteyiz.

Yunanistan Vize Dilekçe Örnekleri


Yunanistan vize dilekçe örneklerine sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Sayfamızda bulunan vize başvuru formu Yunanistan diplomatik otoriteleri tarafından hazırlanan resmi belgedir. Ancak Yunanistan vize dilekçe örneği vize başvuru sahiplerinin işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla örnek teşkil etmesi için hazırlanan dilekçelerin resmi bir geçerliliği yoktur. 

Vize başvurularında talep edilen iş yeri izin dilekçesi ile vize başvuru dilekçesi ayrı belgelerdir. İş yeri dilekçesi, başvuru sahibinin işveren veya çalışan olması durumunda bağlı olduğu şirketten aldığı imzalı, onaylı belgedir. Belge iş yeri yetkilisi tarafından şirketin antetli kağıdına hazırlanır ve iş yeri yetkilisi tarafından imzalanır. Belgeden başvuru sahibinin işe başlama tarihi ve şirkette izinli olduğu tarihler yer almalıdır. Ticari başvurularda masraf Türkiye’deki şirket tarafından karşılanacaksa bu bilgiye de mutlaka yer verilmelidir.
Vize başvuru dilekçesi ise; başvuru sahibinin kendisi tarafından Yunanistan Konsolosluğuna hitaben, seyahat amacını, Yunanistan’da konaklanılacak yer bilgisini, seyahat tarih aralığını içerecek şekilde İngilizce veya Yunanca olarak hazırlanarak, imzalanmalıdır.


(!) Yunanistan turistik dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz.


(!) Yunanistan ticari dilekçe örneğine buradan ulaşabilirsiniz. 

yunanistan vize başvuru formu

Yunanistan Vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sorun.

Müşteri temsilcilerimiz sizlere en iyi hizmeti verecektir.

Tüm hakları saklıdır.