Yunanistan Vize Randevusu

Schengen Vize Başvurusunu gerçekleştirmek için birkaç aşamadan oluşan bir süreç söz konusudur. 

İlk olarak seyahatin gerekçesi belirlenir. Bu gerekçeleri yolculuğun amaç ve niteliğine göre şekillenmelidir. Yunanistan’ın Schengen kapsamında başvuruya açtığı temel kategoriler:

Başvurunuzun hangi kategoriye girdiğinin doğru belirlenmesi oldukça önemlidir. Evrak hazırlıkları, randevu süreci ve ödenecek olan ücretlerin hepsi kategoriye göre şekillenir. Bağlantılara tıklayarak evrak listelerine ve detaylı bilgilere erişebilirsiniz. Hangi kategoride başvurmanız gerektiğinden emin olamıyorsanız (help@eagvs.com / 0212 963 22 95) bize ulaşabilirsiniz.

Kategori seçimin ardından evrak hazırlanması ve kontrol süreci söz konusu olur. Bu aşamayı uzmanlarımız tamladıktan sonra randevu süreci başlar. Yunanistan vizesi randevusu nasıl alınır? Nereden alınır? Randevu ne zamana verilir? Randevuya gelmem gerekir mi gibi soruların yanıtlarını veriyor olacağız.

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yunanistan vize başvuruları konsolosluklara değil, vize başvuru ofislerine iletilir. Bu nedenle randevunun da başvuru merkezlerinden, elektronik olarak alınması gerekir. Yaşadığınız şehre göre hangi ofise başvurunuzun iletileceği değiştiğinden, uzmanlarımız bu işlemi sizin adınıza tamamlarlar. Randevunuzun alınabilmesi için pasaportunuza ait görüntü tarafımıza ulaşmış olmalıdır.

Randevu Ne Zamana Veriliyor?

İkamet ettiğiniz şehre göre, evraklarınızı teslim alacak başvuru ofisi ve yoğunlukları farklılık gösterir. İstanbul ve Ankara'da bulunan ofislerin randevu takvimi nüfus yoğunluğu nedeniyle daha ileri tarihlere müsaitlik verebilirken, Edirne ve İzmir’deki başvuru ofisleri daha erken randevu olanağı sunabilir. Bu konuda en güncel bilgiyi şubelerimizden edinebilirsiniz.

Vize Randevusunda Bulunmanız Gerekir Mi?

Randevu aşamasında şahsen bulunmanızın gerekip gerekmeyeceği ise birkaç kurala bağlıdır. Schengen vize kuralları gereği, Schengen vizesine başvuruda bulunan herkesin biyometrik bilgilerinin Visa Information System adı verilen yapıya kaydedilmesi gerekir. Önceden yapılan girişlerin 5 yıl boyunca kayıtlı tutulduğu VIS sisteminde, her 5 yılda veriler yenilenmelidir. 12 yaş altındaki hiçbir yolcu, parmak izi uygulamasına dahil değildir.

Bu nedenle son 5 yıl içinde yapmış olduğunuz bir Schengen Vize Başvurusunda biyometrik veri olarak parmak iziniz alındıysa yeniden gelmeniz gerekmeden başvurunuz tamamlanabilir. Pasaportunuzu inceleyen ekiplerimiz bu konudaki uygulama gerekliliğini size iletecektir. Biyometrik veri beyanı için gelmeniz gerekmediğinde, talep edilen evrakları bize ulaştırmanız başvurunun tamamlanması için yeterli olur. Ekiplerimiz en kısa süreye randevunuzu alacak, başvurunuzu sunacak, sonuçlandığında ise pasaportunuzun sizlere ulaştırılmasını sağlayacaklar.

Parmak izinizin alınmanız gerekecek ise, arkadaşlarımız sizinle telefonda görüşerek hem sizin hem de başvuru merkezinin uygunluk seçeneklerine göre bir randevu alacaklar. Randevu için geldiğinizde ise saha ekiplerimiz tarafından karşılanarak eşlik edileceksiniz. Rehber ekip üyemiz size biyometrik işleminde refakat etmenin yanı sıra, belgelerinizin teslim edilmesi, vize ücretinin ödenmesi gibi işlemleri de sizler adına tamamlar. Böylelikle hiçbir karmaşanın parçası olmanıza gerek kalmaz.

Randevu Sonrası Süreç

Biyometrik verilerinizi sunmanız ardından günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz. Müşteri temsilcimiz başvurunuzu günlük olarak takip eder ve güncellemeler hakkında sizleri bilgilendirir. Vize başvurusunun karara bağlanmasının hemen ardından ekiplerimizce teslim alınan pasaportunuz dilerseniz ofislerimizden, dilerseniz ise kargo/kurye yolu ile sizlere ulaştırılır.

Özellikle başvuru merkezlerinin bulunmadığı şehirlerimizde bu uygulamalarımız yolculara hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlar. Yunanistan vizesi işlemlerini yönetilmek için akreditasyon sahibi olan şirketimiz ile hem evrak tesliminde hem de pasaport teslim alımında şahsen gelme zorunluluğunuz ortadan kalkabilir, dilediğinizde müşteri temsilciniz tarafından başvurunuz özelinde bilgilendirilebilirsiniz. 

Yolcularımıza sağladığımız hizmetleri öğrenmek ve ücretlendirme detaylarını öğrenmek için Yunanistan Vize Ücretleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yunanistan Vize süreçlerinde sorun yaşamamak adına size en yakın Şubemizi ziyaret edebilir, 0212 963 22 95 numaralı telefondan merkez ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yunanistan Vize Randevusu

Yunanistan Vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sorun.

Müşteri temsilcilerimiz sizlere en iyi hizmeti verecektir.

Tüm hakları saklıdır.