Yunanistan Adalar Kapı Vizesi

Yunanistan hükümeti tarafından 2012 yılında başlatılan ve her yıl yenilenmesi planlanan Yunanistan Adalar Kapı Vizesi uygulaması altı adayı kapsar. Sezonsal olarak başlatılan ve sonlandırılan uygulama genellikle Mayıs-Haziran aylarında başlar ve Eylül-Ekim aylarında kapatılır.

Yunanistan Adalar Vizesi

Yunanistan adalar kapı vizesi uygulaması ile Sakız(Chios), Sisam(Samos), İstanköy(Kos), Sömbeki(Symi), Midilli(Lesvos), ve Meis(Kastellorizo) adalarına yolculuk yapılabilir. Yunanistan Kapı vizesi tek girişli ve 7 günlük olarak düzenlenir. Edinilen vize ile, bu altı adanın dışında herhangi bir yere giriş yapılamaz. Türkiye’de oturum iznine sahip yabancı ülke vatandaşları için de bu uygulama geçerliliği korur.

Bu uygulamasını istisnasını, Suudi Arabistan, Cezayir, Libya, Kamerun, Afganistan, Lübnan, İran, Irak, Mısır, Kongo Halk Cumhuriyeti, Somali, Güney Sudan, Orta Afrika Cumhuriyeti, Kuzey Kore, Kenya, Çad, Moritanya, Nijerya, Fas, Pakistan, Suriye, Özbekistan, Tunus, Bangladeş, Ruanda, Sri Lanka, Yemen ve Vietnam vatandaşları oluşturur. Bu ülkelerin vatandaşları, Türkiye’de oturum iznine sahip olsalar da Adalar Kapı Vizesi uygulamasından faydalanamazlar. Rusya, Ukrayna ve Belarus vatandaşlarının ise Yunanistan adalar vizesi için Türkiye oturum kartı sahibi olmaları gerekmez.

Geçerli bir Schengen vizesi olanların ve resmi pasaport sahibi (Yeşil, Gri, Siyah) vatandaşların adalar bölgesine yolculuk yapmak için yeni vize almaları gerekmemekte.

Yunan adalarına yolculuk için adalar kapı vizesi işlemleri Bodrum, Dikili, Foça, Marmaris, Fethiye, Ayvalık, Çeşme, Kuşadası ve Kaş başta olmak üzere belirli tatil yörelerinde faaliyet gösteren, gerekli koşulları sağlayan sayılı seyahat acentesi tarafından yürütülür. Şirketimizin de yapmış olduğu iş ortaklıkları neticesine, diğer şehirlerimizdeki şubelerimiz de adalar kapı vizesi hizmeti sunabilirler.

Yunanistan Adalar Kapı Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Adalar vize başvurusu için hazırlanması gereken belgeleri aşağıda bulabilirsiniz.

  • En az 3 ay geçerli Pasaport. Pasaportunuzun yıpranmamış olması gerekir. Ek olarak KKTC giriş kaşesi bulunan pasaportlarla Yunanistan Adalar bölgesine giriş yapılamaz.
  • Pasaport Fotokopisi (Tarafımızdan Eklenecektir)
  • Kimlik Fotokopisi
  • 2 Adet yeni çekilmiş Biyometrik Fotoğraf
  • Adalar Vizesi Başvuru Formu (Tarafımızdan Doldurulacaktır)
  • Otel Rezervasyonu
  • Gidiş-Dönüş Feribot Bileti

Yunanistan Adalar Kapı Vizesine Başvuru Nasıl Yapılır?

Yukarıda yazılı olan evrakların hazırlanmasını ardından size en yakın şubemizle iletişime geçerek, dileseniz kargo ile dilerseniz de şahsen gelerek belgelerinizi teslim etmeniz gerekir. Bu aşamada uzmanlarımız gerekli kontrolleri yaparak, elektronik başvuru formunu doldururlar.

Belgelerinizin tamamlanması ve gerekli formların doldurulmasının ardından, başvurunuz işleme alınır ve süreç elektronik ortamda online olarak kontrol edilir. Başvurunun yanıtının gelmesi 24-48 saat arasında sürebilir. Ekiplerimizce yakından takip edilen başvuru süreci sonlandığında zaman kaybetmeden bilgilendirilirsiniz.

Başvurunun sonuçlanmasının ardından otel rezervasyonunuz, başvuru formunuz ve pasaport ile birlikte yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Feribot yolculuğunuz tamamlandığında sınır görevlilerine yanınızdaki belgeleri vermeniz gerekir. Yapılan kontrolün ardından parmak iziniz alınarak, vizenizin pasaportunuza yapıştırılması sağlanacaktır.

Yunanistan Adalar Vizesi Sonuçlanma Süresi

Evraklarınızın ofislerimize ulaştırılmasının ardından zaman kaybetmeden başvurunuzun yapılması neticesinde 4 iş günü içerisinde vizeniz alınabilir. Bu süre evraklarınızın ofislerimize teslim edildiğini zamanı referans alır. Olası sorunlar ve dönemsel yoğunluklar düşünülerek yolculuğunuzun 10 gün öncesinde başvurunuzun başlatılmasının öneriyoruz.

Yunanistan Adalar Kapı Vizesi Ücreti

2020 Yılı itibariyle Yunanistan adalar vize harcının geçtiğimiz yıl ile benzerlik göstermesi beklenmekte. Bu doğrulta Başvuru harcının 35 Euro olduğu söylenebilir. 20 Euro Acente Servis bedeli ile birlikte toplam gider 55 Euro olmakta. Tarafımızdan hizmet alarak süreci sorunsuz ve hızlıca tamamlamak isteyen yolcularımız için 20 Euro karşılığında danışmanlık / servis ücreti sunmaktayız.

Diğer Schengen Vize ücretlendirmesi hakkında detaylar için Yunanistan Vize Ücretleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Aklınıza gelen soruları iletmek ve Yunanistan Adalar Vizesine Başvurmak için şubelerimizle iletişim kurabilir, ask@eagvs.com adresine mail atabilir ya da 0212 963 22 95 numaraları telefondan merkez ofisimizi arayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Adalar bölgesine günü birlik yolculuk yapacağım. Yine de vize almam gerekir mi?

Adalar bölgesine günlük yolculuklar için de olsa vize alınması gerekir. Tüm işlem süreçleri sizin için de geçerli olacak,otel rezervasyonu sunmanız gerekmeyecektir.

Feribot Biletlerinin Rezervasyonu Yeterli Mi? Satın Alınmış Olması Mı Gerekir?

Adalar vize başvurusunda, feribot biletlerinin satın alınmış olması gerekir. Rezervasyon ya da ayrılmış bilet dokümanları ile kapı vizesine başvuru yapılamaz.

Mykanos Adası İçin Vize Gerekiyor mu?

Evet, Mykanos adasına yolculuk yapabilmek için bordo pasaport sahibi vatandaşlarımızın vize almaları gerekir. Adalar kapı vizesi uygulamasına dahil olmayan Mykanos adasına giriş yapabilmek için Schengen vizesine sahip olunması gerekir. Geçerli vize Schengen vizesi sahibi değilseniz, Yunanistan turistik vizesine başvurarak vize almalı, ardından yolculuğunuza başlamasınız.

Adalar Vizesi ile Santorini ve Girit’e Girilebilir Mi?

Santorini ve Girit adaları, popüler Yunan adaları içinde ilk akla gelenlerinden olsa da, adalar kapı vizesi uygulamasına dahil değillerdir. Bu nedenle bu adalara yolculuk yapmak isteyen Türk vatandaşlarının Schengen vizesi sahibi olmaları gerekir. Schengen vize başvurusu detaylarını inceleyebilir, bilgi almak için 0212 963 22 95 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Pasaportsuz Gidilen Yunan Adaları Var Mı?

Yunan adaların ülkemizin kıyılarına yakın olsalar da, ne yazık ki hiçbir yunan adasına pasaportsuz ya da vizesiz yolculuk yapılamaz. Günübirlik yolculuklar için de aynı koşul geçerlidir. Rodos, İstanköy, Sakız, Sisam, Sömbeki, Midilli ve Meis adalarına giriş için Adalar Kapı Vizesi yeterli olurken, Girit, Mykonos ve Santorini adalarına yolculuk için geçerli bir Schengen vizesi alınması gerekmekte.

Yunanistan Adalar  Vizesi Banner

Yunanistan Vizesi ile ilgili merak ettiklerinizi sorun.

Müşteri temsilcilerimiz sizlere en iyi hizmeti verecektir.

Tüm hakları saklıdır.