Sağlık Raporu Alanlar Yunanistan’a Giriş Yapabilecekler

Medya kurumlarına açıklamalarda bulunan Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theocharis, Temmuz ayından itibaren sağlık raporu alan turistleri ülkelerine kabul edeceklerini açıkladı.

Yunanistan Turizm Bakanı

Covid-19 salgını nedeniyle en çok zarar gören sektörlerin başında Turizm Sektörü gelmekte. Yunanistan’ın 2020 yılı yaz dönemi planlamalarına dair açıklama yapan turizm bakanı, turist sayısında geçen yıla oranla %50 oranında bir azalma beklendiğini ve Temmuz ayı itibariyle ülkelerinde covid-19 testi yaparak gelen turistlerin girişlerine izin vermeyi planladıklarını belirti. Ülkelerindeki turizm sektörünün Ağustos-Eylül döneminde toparlanma sürecine girmesini öngördüklerini sözlerine ekleyen Theocharis, sağlık tedbirleri gereğince test yaptırmamış hiçbir turistin girişine izin vermeyeceklerini de paylaştı.

Bu uygulamanın salgın nedeniyle gerek ülkelerine gelen turistin, gerekse Yunanistan vatandaşların sağlıklarını korumak amacıyla alınan bir tedbir olduğu da özellikle vurgulandı.

Ülkemizde henüz Yunanistan Vize Başvuruları yeniden kabul edilmeye başlanmamış olsa da, mevcut açıklama tedbirlerin gevşetilmesine yönelik planların bir göstergesi olarak yorumlanabilir.

Schengen Vize başvurularının yeniden açıldığı dönemde Turistik, Ticari ve Aile Ziyareti gibi kategorilerde sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyuyor olacağız.

Kaynak

 

Tüm hakları saklıdır.