Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi için gerekli belgelerin bir kısmı standart olarak talep edilen evrak bilgisini içermekteyken diğer kısmı başvuru sahibinin mesleksel durumuna bağlı olarak değişmektedir. Sitemizin sol panelinde turistik, ticari ve ziyaret kategorilerinde şirket sahipleri, SSK’lı çalışanlar, devlet dairesi çalışanları, emekliler, doktorlar, avukatlar, ev hanımları, öğrenciler için ayrı ayrı hazırladığımız gerekli evrak listelerini görüntüleyebilirsiniz.
2018 yılına ait Yunanistan vize ücreti ve kişisel durumunuza göre hazırlanmış gerekli evrak listesini müşteri temsilcimizden talep edebilirsiniz. Sayfamızın devamında evraklarınızı hazırlarken önem arz edecek, başvurunuzu sorunsuz tamamlamanızın önünü açacak bilgiler bulunmaktadır.

--Yunanistan vizesi için sunulacak belgeler son 3 ay içinde temin edilmiş olmalıdır.

--İnternet sitemizde yer alan belgelere ek olarak Yunanistan Konsolosluğu ek evrak talebinde bulunabilir.

--Yunanistan vizesi için gerekli evraklarda eksiklik veya hata bulunması halinde başvurunuz reddedilebilir.

--Son 3 yıl içerisinde aldığınız VIS ibareli Schengen vizeniz varsa başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz yoktur. Evraklarınızı ofisimize kargo ile iletmeniz halinde Euroasia GVS olarak işlemlerinizi sizin adınıza tamamlamakta, --vizeniz çıktığında pasaportunuzu belirttiğiniz adrese kargo ile göndermekteyiz.

--Başvuru sahibi çalışmıyor (öğrenci, ev hanımı) ise ve seyahat masrafları aile üyesi tarafından karşılanacaksa, sponsor kendisi vize başvurusunda bulunacakmış gibi mesleksel durumunu gösterir evrakları ve gelir evraklarını sunmalıdır.

--Başvuru sahibinin geçimini sağlayan aile üyesi eş ise evlilik cüzdanı fotokopisi de evraklar arasına eklenmelidir.

--Yunanistan vize başvurularınızda ibraz edeceğiniz pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması, en az 2 adet boş vize sayfası olması, en az 3 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. Son 3 yıl içerisinde aldığınız Schengen, Amerika, İngiltere, İrlanda, Avustralya vizeleriniz varsa fotokopilerini de güncel pasaportunuza eklemeniz gerekmektedir.

--Yunanistan vize başvurularınızda vizeniz çıkmadan önce uçak bileti satın almamanızı ve konaklama için ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz. Yunanistan vize başvurularında konsolosluk bazı durumlarda uçak biletinin satın alınmasını ve orijinal biletin sunulmasını talep edebilmektedir. Bu gibi durumlarda iletişim halinde olduğunuz müşteri temsilcimiz size gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

--Başvurunuzdan önce talebiniz halinde uçak ve otel rezervasyonlarınızı sizin adınıza yapmaktayız.

--Yunanistan vize işlemlerinizi yolculuk tarihine en geç 1 ay kala tamamlamanızı öneririz.

--Seyahat tarihine 15 günden az kalmış başvurular kabul edilmeyebilir.

--12 yaşından küçük çocuklar parmak izi prosedüründen muaftırlar.

--12-18 yaş arasındaki çocuklar randevu gününde ebeveynleri veya yasal vasisi eşliğinde şahsen hazır bulunmalıdırlar. 12-18 yaş arasındaki başvuru sahipleri için biyometrik veri prosedürü zorunludur.

--Reşit olmamanız (18 yaşından küçük olmanız) durumunda Yunanistan vizesi başvurunuzda ebeveynlerinizin/ yasal velinizin seyahate ilişkin iznini beyan eder belge sunmanız gerekecektir. 

--Evlilik ve boşanma gibi durumlardan dolayı soyadı değişmiş başvuru sahiplerinin vize başvurusunda kullanacağı pasaportunda güncel kimlik bilgileri olmalıdır.

--Yunanistan aile/arkadaş vize başvurularında davet mektubuna davet sahibinin oturum kartının  veya Yunanistan ulusal kimlik kartının fotokopisi eklenmelidir.  

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Aşağıda Yunanistan Schengen vize başvurularında sunulması zorunlu standart evrak listesini ve evraklar hakkında yönlendirici bilgiler yer almaktadır. Sağlıklı bir işlem sürecini yürütebilmek adına evraklarınızı hazırlarken sayfamızda bulunan her bilgiyi  göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Standart Evraklar

Yunanistan Vize Başvuru Formu

Yunanistan vizesi başvuru formunu eksiksiz ve doğru doldurduğunuza emin olunuz. Vize başvuru formunuzun fotoğraflı ve imzalı olarak teslim etmeniz gerektiğini unutmayınız.

Pasaport

Başvuru işlemleri için sunacağınız pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportunuzda vizenizin işlenebilmesi için en az iki boş sayfa bulunmalı ve pasaportunuz vizenizin başlama tarihinden itibaren 6 ay daha geçerli olmalıdır. Başvurunuzda varsa eski pasaportlarınızı ve son 3 yıl içinde aldığınız vizelerinizin fotokopisini de ibraz etmeniz gereklidir. 

Biyometrik Fotoğraf

2 adet biyometrik fotoğrafınız 35x45 mm ölçülerinde, renkli, güncel ve arka beyaz fonlu olmalıdır. 

Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kayıt örneği anne, baba kardeş bilgilerini eksiksiz olarak içermelidir.

Otel/Uçak Rezervasyonu

Vize başvurusunda bulunurken, Yunanistan seyahatiniz esnasında nerede ve nasıl konaklayacağınızı gösterir belgeler ibraz etmeniz gereklidir. 

Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen vize başvurularınızda ibrazı zorunlu olan 30.000 Euro teminatlı,  Schengen bölgesindeki seyahat sürenizi kapsayan sigortanızı sizin adınıza temin etmekteyiz. Çok girişli vize başvurusunda bulunacaksanız sigorta ilk dönem seyahatinizi kapsayacaktır.

Banka Hesap Dökümü

Son 6 aylık hareketleri içeren banka hesap dökümü en az 5000 TL bakiyeli olmalıdır. 

Yabancılar için İkamet İzni

Eğer Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşı konumundaysanız, Yunanistan vizesi başvurunuzda Türkiye’de ikamet ettiğinizi gösterir ‘Yabancılara Mahsus İkamet Tezkeresi’ belgesini ibraz etmeniz gereklidir.

Tüm Schengen ülkeleri vize başvurularına dair detaylı bilgiyi müşteri temsilcimizden alabilir, 2018 yılı Schengen vize ücretini içerir bilgilendirme e-maili talebinde bulunabilir, Yunanistan vize başvurularına dair sorularınızı iletebilirsiniz. E-mail adresimiz (help@eagvs.com) üzerinden de bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

yunanistan vizesi için gerekli evraklar

Tüm hakları saklıdır.